Jak vybrat bong

V tomto článku si přiblížíme jednotlivé typy bongů, nebo-li „vodních dýmek“ určených ke spalování sušiny nebo koncentrovaného extraktu. Bong je velice oblíbená a dnes již hodně rozšířená pomůcka pro užívání konopí či jiných bylinek. Lidé již ve starověku  znali a používali bongy jak k relaxačním tak rituálním účelům. Nejvíce pravděpodobná teorie je, že bongy pocházejí ze střední asie. V dnešní době se v evropě a americe používá bong hlavně ke kouření konopí.

Je mnoho otázek, které byste si pří výběru bongu měly položit. Podíváme na některé z nich, což Vám výběr správného bongu usnadní.

  • Důležité je vybrat podle správného typu využívání. Tedy užívám klasickou sušinu nebo koncentrovaný extrakt (DAB)?
  • Chci mít možnost bong naplnit ledem pro větší ochlazení kouře?
  • Chcete umělecký kousek, jako dekorativní doplněk do bytu či domu?
  • Hraje pro mě důležitou roli cena?

Bongy pro koncentrovaný konopný extrakt jsou speciální bongy, kde je využíván speciální kotel, ve kterém můžu dojít k rozpuštění a následné vaporizace konopného extraktu. (vosk, shatter, olej). Tyto bongy zpravidla bývají menší než bongy na konopnou sušinu a musí být při jejich používání brán zřetel  na dostatečné ochlazení kouře. Ten je totiž v důsledku vysoké teploty nahřátého kotle extrémně horký.

Bongy na kouření konopné sušiny jsou dnes ve světě nejrozšířenější. Variace jejich tvarů a délek jsou nepřeberné a v této kategorii nelze jednoznačně doporučit tvar ani funkce jež by měl mít. Někteří lidé preferují klasickou rovnou skleněnou či akrylovou verzi bez precolatorů a jiných způsobů chlazení. Jiní nedají dopustit na propracované kousky s několika úrovněmi chlazení,které zajistí jemný a chladný kouř.

  • Dekorační kousky jsou spíše pro potěchu oka a nikoliv pro denní používání. Jejich propracovanost zvyšuje nebezpečí rozbití při neopatrném zacházení. Jako doplněk domácí výkladní skříně či nápaditého dárku pro přátele a rodinu však slouží skvěle.
  • Nejjednodušší a nejlevnější bongy jsou většinou akrylové ale i skleněné se dnes pohybují v řádech několika málo stovek korun a jsou tak atraktivním zbožím pro lidi kteří nehledají luxus ani netradiční design. Akrylové bongy mají nespornou výhodu v  odolnosti vůči rozbití a díky své malé váze jsou nejlepším řešením pro venkovní použití. Skleněné bongy jsou vhodnější na používání v klidu domova. Obecně je kouř ze skleněných bongů chutnější než z bongů akrylových. Skleněné bongy se snadněji čistí, takže je možné je používat dlouhé roky bez jakýchkoliv problémů.

Po zodpovězení těchto otázek se můžete na našich stránkách směle pustit do výběru vašeho nového miláčka. Bongy
V dalším článku se dočtete více o příslušenství, které se k bongu dá pořídit.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.